First Colloquia Ceranea International Conference

W dniach 11-13 kwietnia na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się konferencja FIRST COLLOQUIA CERANEA INTERNATIONAL CONFERENCE.

Wśród referentów :
1. Dr hab. Roksana Chowaniec z Instytut Archeologii Uniwersytet Warszawski, która wygłosi referat pt “On the borders of Syracuse. Multidisciplinary studies on the ancient town of Akrai/Acrae, Sicily”
2. Dr Marcin Matera z Instytutu Archeologii UW, który wygłosi referat pt. “Transport amphoras from Akrai”

Konferencja “Daily Life in Ancient Egyptian Settlements”

Konferencja “Daily Life in Ancient Egyptian Settlements”, organizowana przez German Archaeological Institute Cairo (DAI Kairo), 27-28 marca 2019, Asuan, Egipt.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną dwa projekty Centrum:
Iwona Zych (CAŚ UW): “The Indigenous Settlement of Berenike on the Red Sea Coast”
Sławomir Rzepka (IA UW): “Settlements in Tell el-Retaba from the Ramesside Times till the Late Period”

Więcej informacji tutaj

A także tu:

Szkolenie RODO

Magdalena Nowakowska, Dyrektor Administracyjny Wydziału Historycznego

przekazuje informacje o dostępnych stacjonarnych szkoleniach RODO (z zakresu ochrony danych osobowych). Szkolenia przeznaczone są dla pracowników nowo zatrudnionych oraz pracowników, którzy do tej pory nie zostali zapoznani z przepisami o ochronie danych osobowych.