Rady naukowe dyscyplin

Trwają wybory członków 22 rad naukowych dyscyplin na UW. Zgodnie z uchwałą Uczelnianej Komisji Wyborczej mają się one zakończyć do 31 października. Ponieważ rady to zupełnie nowe organy uniwersyteckie, zachęcamy do zapoznania się z tekstem na temat rad (ich kompetencji, liczebności oraz sposobu wyłaniania) przygotowanym przez Zespół rektorski UW: https://www.uw.edu.pl/rady-naukowe-dyscyplin-kompetencje-liczebnosc-sposob-wylaniania.

Biuro Prasowe UW

Uniwersytet Otwarty

Uniwersytet Otwarty zaprasza pracowników i doktorantów IA do nawiązania współpracy i składania zgłoszeń swoich autorskich zajęć – kursy na II trymestr roku akadamickeigo 2019/2020.

Kontakt: katarzyna.iwanik@uo.uw.edu.pl, tel. 22 55 21 527

Kolejne spotkanie z serii Colloquium Barbaricum

W najbliższy czwartek 17.10 o 11:30 (w sali 2.0) swoje wystąpienie  “Cmentarzysko z okresu wpływów rzymskich i wczesnej fazy okresu wędrówek ludów na stan. 10 w Morawianach, woj. świętokrzyskie” wygłoszą Pan Ryszard Naglik, Pani Marzena Przybyła i Pan Andrzej Przychodni.

A tuż po wykładzie (o 13:15) odbędzie się prezentacja publikacji pokonferencyjnej – “Interacting Barbarians. Contacts, Exchange and Migrations in the First Millennium AD”