“Challenges of studies in English” ankieta i kwestionariusze

Nazywam się Agata Mikołajewska i jestem doktorantką na University College London (UCL). Jestem w trakcie zbierania danych do mojej pracy doktoranckiej pt. “Wyzwania studiów w języku angielskim”.

Celem podjętych przeze mnie eksploracji jest ustalenie wyzwań związanych z nauką w języku angielskim. Udział w badaniu wiąże się z wypełnieniem kwestionariusza on-line (zajmuje do ok. 10 min, max. 15min; kwestionariusz dla wykładowców jest krótszy). Dlatego też, zwracam się do Państwa z prośbą o przesłanie linków do kwestionariusza on-line, do osób spełniających poniższe kryteria:

studentów, którzy:

(1)    są studentami na kierunku studiów prowadzonym w pełni w języku angielskim na uczelni w Polsce
(na poziomie licencjackim, magisterskim lub doktoranckim)

(2)    nie są native speakerami języka angielskiego

(3)    nie są studentami filologii angielskiej, bądź amerykanistyki

oraz wykładowców,  którzy:

(1)    są wykładowcami na kierunku studiów prowadzonym w pełni w języku angielskim na uczelni w Polsce
(na poziomie licencjackim, magisterskim lub doktoranckim)

(2)    nie są native speakerami języka angielskiego

(3)    nie wykładają tylko i wyłącznie na kierunku filologii angielskiej, bądź amerykanistyki

Link do kwestionariusza dla studentówhttps://www.soscisurvey.de/EMI_challenges/?q=base

Link do kwestionariusza dla wykładowcówhttps://www.soscisurvey.de/EMI_challenges/?q=qnr2

Oba kwestionariusze dostępne są w dwóch wersjach językowych: polskim i angielskim. Nie ma znaczenia którą wersję uczestnik wybierze.

Studenci biorący udział w badaniu mają szansę otrzymać jedną z trzech nagród (20zł każda).
Chciałabym podkreślić, że wypełnienie kwestionariusza online jest w pełni anonimowe, a badanie uzyskało zezwolenie etyczne UCL Ethics Committee.

Byłabym bardzo wdzięczna za przesłanie informacji o badaniu do studentów i wykładowców zaangażowanych w studia w języku angielskim. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek pytania, jestem jak najbardziej dostępna by je wszystkie zaadresować.

Z poważaniem i wyrazami szacunku,

Agata Mikołajewska

agata.mikolajewska.18@ucl.ac.uk