Ubieganie się o miejsce w domu studenta na rok akademicki 2019/2020

uprzejmie informuję, że 5 czerwca br. została uruchomiona tura składania wniosków o miejsce w domu studenta w USOSweb na rok akademicki 2019/2020. Wszystkie terminy związane z ubieganiem się o miejsce w domu studenta określa załączony Komunikat, który zamieszczony jest na stronie Biura Spraw Studenckich w zakładce domy studenta.

Komisje stypendialne w jednostkach przyjmują wnioski o przyznanie miejsca w domu studenta, weryfikują je i zatwierdzają. Miejsca w domach studenta przyznaje Sekcja Socjalna Biura Spraw Studenckich.

Wszyscy studenci, którzy chcą ubiegać się o miejsce w domu studenta, również studenci przyjęci na pierwszy rok studiów na rok akademicki 2019/2020, będą zobowiązani do wypełnienia w USOSweb wniosku o miejsce w domu studenta, wydrukowania go, podpisania i złożenia w komisji stypendialnej jednostki.

W związku z tym, podobnie jak w latach ubiegłych, konieczne będzie sprawne immatrykulowanie w USOS kandydatów przyjętych na studia. Immatrykulacja jest warunkiem uzyskania dostępu do USOSweb. Bardzo ważna jest więc współpraca komisji rekrutacyjnej z pracownikami sekcji studenckich sekretariatów czy dziekanatów w tym zakresie.

Priorytetem jest rozpatrywanie wniosków na bieżąco – tak, aby student składający wniosek możliwie szybko otrzymywał informację nt. braków w dokumentacji i aby jego wniosek był przyjmowany do rozpatrzenia w terminach określonych w Komunikacie.

Na stronie internetowej Biura Spraw Studenckich pod adresem www.bss.uw.edu.pl w zakładce Sekcja Socjalna znajdują się informacje dla studentów dotyczące zasad przyznawania miejsc w akademikach UW na rok 2019/2020.

W przypadku pytań związanych z procedurą ubiegania się o miejsce w domu studenta bardzo proszę o kontakt z Sekcją Socjalną Biura Spraw Studenckich e-mail: bsstud@adm.uw.edu.pl

Z  wyrazami szacunku

mgr Agnieszka Kaczmarska