Dodatkowe zajęcia OGUN w trakcie wakacji

Szanowni Studenci,
w związku z zaległościami jakie powstały w wyniku pandemii, w roku akademickim 2020/21 zostanie uruchomiona pilotażowa tura rejestracji na przedmioty ogólnouniwersyteckie (zajęcia będą prowadzone także w językach obcych np.: j. angielskim), które odbędą się w blokach wakacyjnych.
Rejestracja rozpoczyna się zawsze o godz. 21:00 i kończy o godz. 23:59.
I tura rejestracji: 15.06.2021 r. – 29.06.2021 r.
      • Od 15.06. będzie można rejestrować się na przedmioty należące do grupy 0000-SCISLE-OG, czyli przedmioty ścisłe.
      • Od 17.06 będzie można rejestrować się na przedmioty należące do grupy 0000-HUM-OG, czyli przedmioty humanistyczne oraz nadal będzie można się rejestrować na wszystkie przedmioty już aktywne w rejestracji, w miarę wolnych miejsc.
      • Od 18.06. będzie można rejestrować się na przedmioty należące do grupy 0000-SPOL-OG, czyli przedmioty społeczne oraz nadal będzie można się rejestrować na wszystkie przedmioty już aktywne w rejestracji, w miarę wolnych miejsc.
Terminy bloków:
blok wakacyjny I 12.07.2021 r. – 13.08.20201 r.
blok wakacyjny II 23.08.2021 r. – 24.09.2021 r.

Nubiologia szuka przyszłego ceramologa!

Drodzy Studenci,

w ostatnich latach prowadzimy coraz więcej prac archeologicznych w Sudanie  i potrzebujemy archeologów specjalizujących się w archeologii Nubii. Uniwersytet Warszawski od lat 60tych specjalizuje się w badaniach Nubii średniowiecznej, a nasi absolwenci stają się specjalistami cenionymi również za granicą. Ponieważ właśnie zaczynamy nowy projekt chcieliśmy przy tej okazji zainteresować studiami ceramiki Nubijskie nowe osoby. Oferujemy kurs przygotowawczy przed udziałem w wykopaliskach (planowane trzy sezony, pokrycie wszystkich kosztów i kieszonkowe), w trakcie których wybrana osoba będzie dokumentować materiał ceramiczny. Jest to idealna podstawa do przygotowania pracy licencjackiej/magisterskiej i dalszą specjalizację w tej dziedzinie.

Nauka i praca czeka!

Więcej o projekcie: http://miseeda.uw.edu.pl/

Osoby zainteresowane prosimy o przysłanie cv na adres: d.zielinska@uw.edu.pl.

Żeby zobaczyć jak pracujemy i czego można się dowiedzieć z ceramiki o historii  Nubii zachęcamy do udziału 23.03 w konferencji Wydziału Archeologii, w naszej sesji poświęconej formowaniu się królestw Nubijskich pt. Czas przemian? Nubia w okresie późnego antyku