Otwórz znaczy pochwal się!

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza pracowników naukowych, doktorantów, bibliotekarzy i pracowników administracji Uniwersytetu Warszawskiego na drugą edycję kursu online:

“Otwórz znaczy pochwal się! Jak dzięki otwartej nauce wypromujesz swój dorobek naukowy”

Podczas kursu opowiemy:
czym jest otwarta nauka i jak ją wykorzystać do promocji własnego dorobku naukowego,
-gdzie i jak publikować teksty w otwartym dostępie,
-na czym polega zarządzanie danymi badawczymi,
-gdzie i jak publikować dane badawcze w otwartym dostępie,
-jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi,
-na jakich licencjach publikować prace naukowe i dane badawcze.

W kursie uwzględniamy wytyczne Narodowego Centrum Nauki, wytyczne programu Horyzont 2020 i Horyzont Europe, a także Ustawę 2.0.
 Kurs składa się z czterech spotkań prowadzonych w formie webinarium, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie trwa 90 minut.
Szkolenie będzie trwało od 8 do 29 kwietnia. Spotykamy się w każdy czwartek na Google Meet o godz. 15😃
Zapisy trwają od 18 do 31 marca.
Link do formularza zapisów: https://forms.gle/fnDKgK5FZd7myC1JA
Uwaga: liczba miejsc ograniczona!