Dzień dziekański 2. listopada

Uprzejmie informuję, że na wniosek Samorządu Studentów Wydziału Archeologii w dniu 2. listopada (wtorek) zostają odwołane zajęcia dydaktyczne prowadzone na Wydziale Archeologii.

Z wyrazami szacunku,

Elżbieta Jaskulska

p.o. Prodziekana ds. Studenckich
Wydziału Archeologii UW

Muzeum Narodowe, wykład z okazji 60-lecia odkrycia katedry w Faras

60 lat temu polscy archeolodzy odkryli katedrę w Faras. Zapoczątkowali w ten sposób nową gałąź nauki – nubiologię. Od tego czasu kolejne pokolenia badaczy wypełniają białe karty historii Nubii, krainy rozciągającej się na południe od Egiptu.
28 października / czwartek / 18.00
O znaleziskach tekstowych z polskich wykopalisk w Faras opowie prof. dr hab. Adam Łajtar
W Faras oprócz malowideł znaleziono także liczne napisy – greckie, koptyjskie, staronubijskie, wyryte lub zapisane farbą na ścianach budowli, wykute na kamiennych stelach, a także zapisane na kartach pergaminowych. Znajdziemy wśród nich cytaty z Pisma Świętego i literatury chrześcijańskiej, hymny, legendy do malowideł, podpisy wiernych, inskrypcje fundacyjne i nagrobne. Ten bogaty materiał zostanie omówiony na tle piśmiennictwa Nubii chrześcijańskiej.
Kino MUZ
Bezpłatne wejściówki dostępne od wtorku poprzedzającego dzień wykładu,  liczba miejsc ograniczona
Wykład stacjonarny transmitowany na Facebooku.

Informacje w sprawie szczepień przeciwko tężcowi i odkleszczowemu zapaleniu mózgu

Dyrektor Administracyjna Wydziału Archeologii UW  informuje, że pracownicy, studenci  w trakcie nauki  i doktoranci (wszyscy) związani z Wydziałem Archeologii UW  mogą zaszczepić się przeciwko: tężcowi i odkleszczowemu  zapaleniu mózgu.

Szczepienia będą wykonywane w przychodni na małym dziedzińcu UW, termin będzie ustalony po przekazaniu do rejestracji przychodni  listy osób chętnych.

Na „listę” proszę się zapisywać w sekretariacie WA, osobiście, telefonicznie (+48 22 55 22 800) lub mailowo (wauw@uw.edu.pl)

Studenci zapisują się w swoim sekretariacie, parter budynku, pok. 106, (r.kaminska@uw.edu.pl, +4822 5520211)

Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2021 r.