Iron Men, czyli o kulturze przeworskiej – KONTEKST

24.06.   20.00

,,Kim byli twórcy społeczności, których relikty nazywamy kulturą przeworską? Skąd się wzięli? Jak wyglądało ich życie? Co po sobie pozostawili?”

O tym w  kolejnym otwartym spotkaniu z cyklu KONTEKST, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 20:00, opowiadać będą:

dr hab. Bartosz Kontny, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Dziekan Wydziału Archeologii UW, specjalizujący się w archeologii okresu przedrzymskiego, rzymskiego i wędrówek ludów w barbarzyńskiej Europie.

– oraz dr hab. Piotr Łuczkiewicz, prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dyrektor Instytutu Archeologii UMCS, archeolog, również specjalizujący się w badaniach, nie tylko osadnictwa, ale m.in. również uzbrojenia ludności, żyjącej we wspomnianych okresach na terenach dzisiejszej Polski.

Organizatorzy: ,,Archeologia Żywa”-magazyn, ,,Odkrywca”-wydawca

Wydarzenie dostępne Online w Facebook Live.