Rekrutacja na studia II stopnia

Szanowni Państwo!

W związku z nieoficjalnymi informacjami krążącymi od pewnego czasu oraz niepokojącym brakiem działań z Państwa strony odnośnie rejestracji w systemie IRK, chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii związanych z procesem obron i rekrutacji na studia II stopnia.

  1. Kwestia kalendarza rekrutacji – kalendarz nie jest ustalany przez władze Wydziału, ani Komisję Rekrutacyjną WA UW. Kalendarz rekrutacji jest ustalany rok wcześniej przez Biuro Rekrutacji w porozumieniu z rektorem, a następnie ogłaszane w formie uchwały Senatu UW i można je zobaczyć tutaj: http://rekrutacja.uw.edu.pl/akty-prawne/akty-prawne-2021-2022/ . Proszę pamiętać, że rekrutacja odbywa się centralnie, poprzez system IRK. Oznacza to, że zmiany w kalendarzu, w szczególności na ostatnią chwilę przed rekrutacją nie są możliwe.
  2. Zanim Państwo zaliczą wszystkie przedmioty i obronią prace licencjackie, powinni Państwo już teraz założyć sobie konto w systemie IRK nie później niż 12 września. Jest to bezpłatne i nic Państwo na tym nie tracą, a dla nas jest to sygnał, że możemy liczyć na określoną liczbę kandydatów. Aktualnie mamy 11 osób zakwalifikowanych w I turze i żadnych kont otwartych w II turze rekrutacji. W związku z tym, zachęcamy Państwa do jak najszybszego zakładania sobie kont w systemie IRK i nie odkładanie tego na ostatnią chwilę. Opłatę rekrutacyjną mogą Państwo uiścić do 13 września. Termin uzupełniania ocen otrzymanych podczas obrony licencjatu: ocena z pracy dyplomowej, ocena z egzaminu oraz średnia ocen z toku studiów może zostać wpisana w system IRK, zgodnie z ogłoszonym szczegółowym harmonogramem II tury rekrutacji do 17 września.
  3. W związku z tym, że część z Państwa może mieć do nas pytania, zapraszamy Państwa na specjalnie zorganizowane spotkanie w sprawie rekrutacji na studia II stopnia. Spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 17.00 czasu polskiego pod linkiem: meet.google.com/qay-eiug-grf

Agnieszka Tomas & Marcin Wagner