Rada Naukowa Dyscypliny – metodologia przygotowania danych w tabeli

Do przygotowania tabeli została podana przez Prorektora Macieja Duszczyka „Metodologia przygotowania danych..”

1. Dane bibliometryczne podane są na podstawie bazy Scopus oraz SciVal
  2. Dane bibliometryczne podane są dla osób, dla których w bazie podana była afiliacja do Uniwersytetu Warszawskiego umożliwiająca poprawną identyfikację takiej osoby
  3. Dane zostały podane zgodnie z nazwiskami pracowników, które są obecne w bazie Scopus. Może zatem istnieć problem niepełnych lub nawet źle zweryfikowanych danych w przypadku osób, które zmieniały nazwisko, ale nie zostało to odnotowane w bazie danych. Podobnie może być w sytuacji występowania osób, dla których podano afiliację Uniwersytet Warszawski, ale posiadają identyczne imię i nazwisko.
  4. Granty zostały wskazane na podstawie danych BOB, BMKP oraz BWR. Zostały one zweryfikowane na podstawie danych POL-on. Mogła jednak mieć miejsce sytuacja, w której niektóre typy grantów zostały pominięte. Szczególnie w ramach programów NCBiR oraz FNP. Wynika to z niesystematycznego uzupełniania przez jednostki danych w systemie POL-on.
  5. W przypadku kryterium 10 może istnieć sytuacja, w której pominięto niektóre programy współpracy międzynarodowej. Prośba o ich dopisanie, o ile został wskazany konkretny promotor opiekujący się doktorantem.
  6. Dane dotyczące kryterium 1 obejmują okres 1 stycznia 2014 – 27 lipca 2019.
  7. H-indeks (kryterium 1a) dotyczy całego okresu tj., od 1984, czyli od czasu kiedy Scopus zbiera dane, h-indeks w odróżnieniu od pozostałych danych został obliczony bezpośrednio z bazy Scopus nie SciVal
  8. Przy niektórych nazwiskach została wpisana cyfra „0”. Oznacza to, że autor opublikował prace we wcześniejszych latach (przed 2014 rokie), a zostały one zacytowane w latach 1 stycznia 2014-27 lipca 2019. Zatem autorzy ci mają przynajmniej jedną publikację w Sopcus, ale poza okresem 2014-2019
  9. Osoby bez żadnego wpisu, to autorzy którzy nie mają żadnych publikacji w bazie Scopus. Nie występują w tej bazie.
  10. Publikacje w conference proceedings dla informatyki- publikacje A* CORE według danych bazy Scopus, wszystkie typy publikacji z wyłączeniem erraty i „Note”.
  11. W niektórych przypadkach osoby zostały zaznaczone na czerwono. Oznacza to konieczność zweryfikowania czy na pewno o tę osobę chodzi. Profil publikacji odbiega bowiem od wskazanej dyscypliny.
  12. W tabelach znajdują się wszystkie osoby, które zadeklarowały daną dyscyplinę. Przy osobach, które przekroczyły 67 rok życia została zawarta odpowiednia adnotacja w postaci zaznaczenia kolorem brązowym.