Badacze podwodnego świata doskonalą się pod Olsztynkiem

Naukowcy i płetwonurkowie doskonalą współpracę w badaniach podwodnego świata. W Marózku pod Olsztynkiem odbywa się konferencja naukowa, współorganizowana przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

W konferencji uczestniczą także archeologowie, którzy badają także podwodny świat. Jednym z nich jest Artur Brzóska z Uniwersytetu Warszawskiego, który przyznał, że każde zejście pod wodę w celach badawczych powiązane jest ze zbieraniem śmieci.

„Lokalnie na jeziorach, rzekach, tam, gdzie przebywamy i prowadzimy badania, przy okazji usuwamy wszystkie możliwe śmieci, które tam znajdziemy. Mamy wspólnych tematów dużo. Tworzymy też komitet związany z badaniami podwodnymi i ta współpraca międzyuczelniana zaczyna rozwijać się dość dynamicznie” – dodał.

Podczas konferencji prezentowany i testowany jest najwyższej klasy sprzęt do nurkowania, produkowany przez polskie firmy.

Badacze podwodnego świata doskonalą się pod Olsztynkiem