17. Warsztaty Krzemieniarskie SKAM „Nowe perspektywy w badaniach materiałów krzemiennych”/17th SKAM Lithic Workshop, „New perspectives in the lithic studies”, odbędą się w dniach 24–26 kwietnia 2024 roku w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie „Krzemionki”.

Podczas spotkania planujemy skupić się zarówno na teoretycznych, jak i praktycznych aspektach studiów krzemieniarskich. Chcemy zastanowić się jak w perspektywie ostatnich lat zmieniło się podejście do badań inwentarzy krzemiennych na poziomie metodologii, metodyki oraz analizy. Zaprezentowane zostaną aktualne wyniki prowadzonych badań terenowych, studiów kolekcji archiwalnych oraz projektów. Zakładamy szeroką chronologię zagadnień poruszanych podczas spotkania – od dolnego paleolitu do epoki brązu.

Z wyrazami szacunku
Katarzyna Pyżewicz, Wydział Archeologii, Uniwersytetu Warszawskiego