Zaproszenie – Novae. 60 lat bułgarsko-polskiej ekspedycji archeologicznej

Dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie Dr hab. Jacek Górski oraz Dyrektor Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie Kalina Stancheva mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy pt.

„Novae. 60 lat bułgarsko-polskiej ekspedycji archeologicznej” w czwartek 18 października 2022 r. o godz. 15:00 w Muzeum Archeologicznym w Krakowie ul. Poselska 3.

Wernisaż zostanie poprzedzony dwoma referatami na temat historii badań oraz najnowszych odkryć na stanowisku NOVAE:

„Novae na krańcu świata rzymskiego (Moesia Inferior/Moesia Secunda) 60 lat minęło…” – dr Andrzej B. Biernacki – konsultant naukowy Centrum Ekspedycji Novae, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

oraz

„Od obozu legionowego do prowincjonalnego miasta Novae” – dr hab. Elena Klenina – kierownik Centrum Ekspedycji Novae, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy!

Renata Zawisza