Bezpłatna opieka medyczna dla studentów. Infolinia medyczna CenterMed

uprzejmie informujemy, że Przychodnia Akademicka CenterMed Warszawa Sp. z o.o., która od wielu lat opiekuje się pracownikami i studentami UW w zakresie bezpłatnej opieki lekarza internisty i medycyny pracy uruchomiła specjalny numer telefonu dedykowany do obsługi medycznej studentów UW.

22 592 48 30

Numer będzie służył do szybkiego zapisania się na wizytę lub uzyskania innej pomocy medycznej (recepty, zwolnienia, skierowania, informacje) dla studentów krajowych objętych świadczeniami w ramach NFZ, także tych spoza Warszawy.

Z bezpłatnej pomocy uzyskanej pod tym numerem mogą także korzystać studenci zagraniczni posiadający kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ, Kartę Polaka, Kartę stałego pobytu lub ubezpieczenie zdrowotne indywidualne- podpisane i opłacone w NFZ.

W przypadku braku ubezpieczenia konsultanci udzielą informacji o sposobach i formalnościach, jakie trzeba dopełnić, aby skorzystać  z bezpłatnej opieki medycznej w CenterMed.

W sekcji studenckiej dostępne są wizytówki z numerem telefonu i kodem QR ułatwiające kontakt z lekarzem potrzebującym studentom krajowym i zagranicznym.

Joanna Lange-Kostrzewa

studencka wizytowka – PL uw