Finisaż wystawy „Archeologia w terenie i w gabinecie”

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące finisażowi wystawy „Archeologia w terenie i w gabinecie”, które odbędzie się w Sali Balowej, w siedzibie Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (Pałac Tyszkiewiczów-Potockich), w dniu 4 kwietnia 2024 r., w godz. 13.30-16.00.

Wystawę można jeszcze oglądać w Pałacu Kazimierzowskim na Kampusie Centralnym UW.

Program wydarzenia:

1. Prof. dr hab. Adam Łajtar (laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w 2022 r.): Późnochrześcijańskie centrum pielgrzymkowe w Banganarti (Nubia) na podstawie inskrypcji odkrytych w Górnym Kościele
  2. Dr hab. Miłosz Giersz, prof. ucz. (autor odkrycia umieszczonego w światowej Top 10 czasopisma „Archaeology” za 2022 r.): Tajemnice prekolonialnej nekropolii Castillo de Huarmey w Peru
  3. Dr hab. Adam Cieśliński, prof. ucz.: Badania archeologiczne starożytnego „okręgu przemysłowego” pod Warszawą
  4. Dyskusja panelowa na temat społecznej roli archeologii, z udziałem referentów oraz zaproszonych gości: dr hab. Anny Kamler, prof. ucz. (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii), dr hab. Aleksandry Herman, prof. dr. hab. Jacka Kurczewskiego, dr Joanny Śmigielskiej (Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji) oraz dr hab. Katarzyny Pyżewicz (Wydział Archeologii); prowadzenie: dr hab. Agata Ulanowska, prof. ucz. (Wydział Archeologii).