Imperium Rzymskie w danych archeobotanicznych

w najbliższym czasie będzie można  wysłuchać dwóch referatów dotyczących diety roślinnej oraz rytuałów pogrzebowych mieszkańców Imperium Rzymskiego. Referaty wygłoszą stypendystki programu Unii Europejskiej – Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowship (Istitut Català de Arqueologia Classica, Tarragona): dr Federica Riso i dr Patricia Vandorpe. Przewidziany jest czas na dyskusję.

Spotkanie będzie miało miejsce w sali 212 budynku Wydziału Archeologii (Szkoła Główna, Krakowskie Przedmieście 26/28), w najbliższy wtorek (7 maja), w godzinach 13:15 – 14:45.

Przewidujemy formę hybrydową. Link do spotkania:

Patricia Vandorpe “Defining foodways across the Roman Empire using archaeobotanical evidence: from Italy to the northern provinces” prezentacja wspólnego projektu Livarda, A., Riso, F., Vandorpe, P.

Federica Riso „Archaeological and Archaeobotanical analysis of the funerary ritual in urban and peri-urban necropolises of Mutina, a Roman colony of Northern Italy”

Archaeobotany Roman Empire Eng