Konferencja oraz warsztaty Computer Application in Archaeology Polska / Forum GIS UW

Poniżej znajdziecie Państwo informację od p Julii Chyli

mamy przyjemność poinformować Państwa, że konferencja oraz warsztaty Computer Application in Archaeology Polska / Forum GIS UW odbędą się 20-22.06.2022 r. w Warszawie.
Tematem przewodnim konferencji będą STANDARDY, ale nie tylko danych cyfrowych, czy ich tworzenia, ale także standardy w nauczaniu, czy interdyscyplinarnej współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami.
Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie CAA Polska oraz na stronach FB CAA Polska oraz Forum GIS UW
LOGO_FB_tlo_CAA_ForumGIS-02.jpg
Doroczna konferencja polskiego oddziału stowarzyszenia Computer Applications & Quantitative Methods in Archaeology(CAA) organizowana jest przez archeologów, którzy w swojej pracy wykorzystują zaawansowane narzędzia analizy komputerowej. Ideą przyszłorocznego wydarzenia będzie wzmocnienie kontaktów archeologów z innymi dyscyplinami, które mamy nadzieję, zaowocują w przyszłości projektami interdyscyplinarnymi.

Forum GIS UW będzie siódmym,dorocznym wydarzeniem, które koncentruje się na praktycznych aspektach wykorzystania technologii GIS w badaniach naukowych oraz wymianę doświadczeń pomiędzy środowiskami naukowymi geografów,geologów,biologów archeologów w stosowaniu metod GIS. Nieodłącznym elementem konferencji Forum GIS UW są interdyscyplinarne warsztaty,prowadzone przez specjalistów dziedzinach GIS,baz danych,czy teledetekcji.
Organizatorami konferencji są Uniwersytet Warszawski, Wydział Archeologii UW, Instytut Badań Systemowych PAN oraz WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Część plenarna konferencji odbędzie się w budynku Wydziału Archeologii UW na Kampusie Głównym UW. Warsztaty prowadzone będą w salach komputerowych udostępnionych przez szkołę WSISIZ.