Plebiscyt Archeologii Żywej – Archeologiczne Sensacje 2023

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kilka projektów pracowników z naszego Wydziału zostało wyróżnionych w plebiscycie na Archeologiczne Sensacje 2023 miesięcznika Archeologia Żywa.
Do 10 stycznia można jeszcze oddawać głosy.

W głosowaniu na najciekawszy projekt rozpoczęty w 2023 roku nominowany jest projekt – „Bioregion Biebrza. Rzeka i Człowiek”, realizowany przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Biebrzański Park Narodowy, Wydział Archeologii Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W głosowaniu na najważniejszą książkę 2023 znalazła się publikacja autorstwa dr Sławomira Wadyla pt. „Okrągła Góra w Pasymiu. Miejsce, które rodziło władzę”.
W głosowaniu na najważniejsze zagraniczne odkrycie polskiej archeologii 2023 został nominowany projekt realizowany przez dr Piotra Jaworskiego – „Marea (Egipt) – badania numizmatyczne zmieniają obraz obiegu monetarnego w starożytnym Egipcie”.
W kategorii najważniejsze odkrycie archeologiczne w Polsce 2023 uznanie kapituły konkursu zyskało odkrycie w Ciepłem – szkielet pozbawiony czaszki na grodzisku z X-XI wieku, odkryty podczas badań prowadzonych przez dr Sławomira Wadyla.

Zachęcamy wszystkich do oddania głosów na projekty realizowane na Wydział Archeologii Uniwersytet Warszawski.