XXXVII Lubelska Konferencja Archeologiczna „Badania archeologiczne w Polsce Środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie”

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w
XXXVII LUBELSKIEJ KONFERENCJI, która odbędzie się w dniach 7–8 listopada w Muzeum Narodowym w Lublinie. Wstęp jest wolny.

Zrezygnowaliśmy z opłaty konferencyjnej na rzecz pomocy Ukrainie. Z przyczyn formalno-prawnych nie możemy jednak zbierać pieniędzy do przysłowiowej puszki. W związku z tym postanowiliśmy pomóc Uchodźcom z Ukrainy w nieco inny sposób i liczymy, że dołączą Państwo do naszych dwóch akcji:

1) Zbiórka pieniędzy na obiady dla studentów z Ukrainy potrzebujących wsparcia. Dowolne kwoty prosimy wpłacać pod linkiem https://zrzutka.pl/cx62ur. Można też wpisać w wyszukiwarkę „zrzutka.pl.umcs”. Zrzutka ma status „zakończona” (taki status pojawia się po 30 dniach od założenia), można jednak nadal dokonywać wpłat.

2) Pomaluj mi książkę – w trakcie Konferencji będą Państwo mogli „nabyć” różnego rodzaju książki archeologiczne, głównie wydania Instytutu Archeologii UMCS. Nie będziemy jednak ich sprzedawać. Aby otrzymać „wymarzoną” lub „upatrzoną” książkę prosimy o przekazanie przyborów szkolnych, kolorowanek itp. rzeczy. Zostaną one przekazane dzieciom z Ukrainy, które w chwili obecnej mieszkają w Domu Studenckim „Helios” w Lublinie i chodzą do różnych szkół w naszym mieście. Ich potrzeby są ogromne, stąd każde, nawet najmniejsze pudełko kredek będzie niezwykle cennym prezentem. Liczymy na to, że nawet jeśli nie będą Państwo zainteresowani książkami (lub ich zabraknie…) wezmą Państwo udział w tej zbiórce.

Liczymy, że przyjadą Państwo do Lublina, choć zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim się to uda. W związku z tym zapewniamy możliwość udziału w konferencji online, na platformie ZOOM. Osoby zainteresowane taką formą uczestnictwa prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie w celu przesłania instrukcji łączenia się.

Do zobaczenia w Lublinie
Z wyrazami szacunku
W imieniu Organizatorów (Instytut Archeologii UMCS w Lublinie i Muzeum Narodowe w Lublinie)
Barbara Niezabitowska-Wiśniewska