Odkryto fragmenty glinianych tabliczek z napisami w języku greckim o znaczeniu sakralnym

Pod kierunkiem profesora Jerzego Gąssowskiego trwały w Podebłociu badania archeologiczne.

18 marca na Uniwersytecie Warszawskim, odbyła się sesja pamięci poświęcona profesorowi Jerzemu Gąssowskiemu.
W tym roku mija trzecia rocznica śmierci profesora. Celem sesji było przypomnienie i przybliżenie sylwetki naukowej Gąssowskiego, który odkrył fragmenty glinianych tabliczek z napisami w języku greckim o znaczeniu sakralnym w Podebłociu.

Wystąpienie Pani Ewy Łukaszewicz (Wydział Archeologii, Uniwersytet Warszawski) pod tytułem ”Podebłocie – historia badań i badanie historii”.