Sytuacja epidemiczna a sesja egzaminacyjna

W związku z powtarzającymi się pytaniami uprzejmie informuję, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku wykładów kończących się egzaminem zgodnie z programem studiów, można organizować je w trybie zdalnym jedynie na wcześniej wyrażony wniosek prowadzącego egzamin. Lista egzaminów prowadzonych w trybie zdalnym oraz narzędzi, za pomocą których zostaną one przeprowadzone została opublikowana w formie zarządzenia KJD i będzie widoczna po migracji danych (zapewne jutro pojawi się w tej sprawie ogłoszenie na stronie WA UW).

W przypadku zaliczeń decyzja o sposobie przeprowadzenia zaliczenia zależy w całości od prowadzącego, jego uzgodnień ze studentami i zapisów w sylabusie przedmiotu.

Proszę pamiętać jednak, że prowadzący jest odpowiedzialny za przeprowadzenie zarówno egzaminów, jak i zaliczeń w formie wykluczającej nieetyczne pozyskiwanie zaliczenia (ściąganie). To zaś z reguły jest znacznie prostsze podczas zaliczeń stacjonarnych, stąd też mają prowadzący prawo do pozostania przy tej formie sprawdzania wyników.

Przypominam również, że skierowanie na kwarantannę, automatyczne do czasu uzyskania wyników testu na COVID-19 jest równoznaczne ze zwolnieniem lekarskim, podobnie jest w przypadku skierowania na izolację w przypadku pozytywnego wyniku testu. Państwa nieobecność na zaliczeniu powinna zostać bez problemu usprawiedliwiona na podstawie skierowania przez Sanepid na kwarantannę lub izolację. W takim przypadku powinni Państwo ustalić z prowadzącymi nowe terminy zaliczeń po zakończeniu okresu zwolnienia (oczywiście w okresie sesji egzaminacyjnej lub sesji poprawkowej). Również w przypadku egzaminu zostanie wyznaczony dodatkowy termin zaliczenia zgodnie z Regulaminem Studiów na podstawie dokumentu zwolnienia lekarskiego/skierowania na kwarantannę/skierowania na izolację (par. 37 ust. 7 RS).

Z wyrazami szacunku,

Elżbieta Jaskulska