Zaproszenie na seminaria ABC of European Heritage. Archaeology of the Byzantine Commonwealth.

Na prośbę organizatorów przesyłamy zaproszenie do udziału w seminarium on-line pt. ABC of European Heritage. Archaeology of the Byzantine Commonwealth.

Zaproszenie skierowane jest zarówno do pracowników, jak i studentów WA UW.

Celem tej inicjatywy jest popularyzacja studiów nad Bizancjum i jego dziedzictwem w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest ona możliwa dzięki środkom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. (Projekt Ex oriente lux – modernizacja i umiędzynarodowienie badań nad dziedzictwem Polski wschodniej; program Nauka dla społeczeństwa nr NdS/543907/2021/2022).

Poniżej kilka szczegółów organizacyjnych:

Poniżej kilka szczegółów organizacyjnych

1). organizowane jest wyłącznie seminarium, nie planuje się publikacji;

2). korzystamy z platformy zoom;

3). oczywiście rejestrować mogą się studenci z każdego kraju;

4). spotkanie odbędzie się w formule on-line. Wykład – 45 minut – będzie tłumaczony symultanicznie na polski i ukraiński;

5). prezentacje w Power Point (np. podpisy do rycin) będą przygotowane w języku angielskim;

6). zorganizowane zostaną trzy bloki wykładów (ok. 9:00 – ok. 15:00)

a). 26.-29.02.2024

b). 13.-16.05.2024

c). 10.-13.06.2024

7). Termin Byzantine Commonwealth oznacza obszary prawosławne w wiekach średnich od Sudanu po Nowogród i od Sycylii po Armenię.

Całość będzie dostępna w języku polskim. Tłumaczyć będzie firma A. Jakimowiczaa.

Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z dr. hab. Marcinem Wołoszynem.