Nowe informacje dotyczące organizacji ćwiczeń wykopaliskowych w roku akademickim 2023/2024

W wyniku szerokich konsultacji grona dziekańskiego z pracownikami i studentami Wydziału Archeologii zostały przyjęte następujące modyfikacje zasad organizacji ćwiczeń wykopaliskowych w roku akademickim 2023/2024:

• Utrzymana zostaje zasada, że studenci w tym przede wszystkim studenci pierwszego roku studiów I stopnia (licencjackich) nie uczestniczą w ćwiczeniach wykopaliskowych przed upłynięciem dwóch pierwszych tygodni sesji egzaminacyjnej w czerwcu (przed 29.06). Wyjazd w trakcie sesji poprawkowej we wrześniu jest możliwy w przypadku uprzedniego zaliczenia wszystkich pozostałych przedmiotów studiów. Oznacza to, że wyjazd na wykopaliska w trakcie sesji oznacza nieusprawiedliwioną nieobecność w terminie zaliczenia i utratę terminu zaliczenia (tzw. dwója dziekańska).
    • W przypadku wyjazdów zagranicznych, studenci pierwszego roku studiów I stopnia (licencjackich) mogą zostać dopuszczeni do udziału w ćwiczeniach wykopaliskowych na podstawie kwalifikacji przeprowadzanej przez prowadzących wykopaliska. Nie wywiązanie się przez studenta z podjętych zobowiązań (np. nieuzasadniona i nie zgłoszona rezygnacja z wyjazdu po wpisaniu na listę, nieuzasadniona rezygnacja z udziału w wykopaliskach w trakcie ich trwania, nie rozliczenie wyjazdu i brak złożenia odpowiednich podpisów pod dokumentami po powrocie) związane będzie nie tylko z konsekwencjami w postaci braku zaliczenia zajęć i konieczności wniesienia opłat zgodnie z obowiązującym cennikiem, ale również będzie brane pod uwagę przy akceptacji listy studentów w kolejnym sezonie wykopaliskowym.

Ze względu na zbliżający się okres podejmowania decyzji dotyczących wyboru oferty wykopaliskowych zapraszam wszystkich studentów na spotkanie online dotyczące organizacji ćwiczeń wykopaliskowych i ich zaliczenia. Pytania dotyczące tego tematu zbiera Samorząd Studencki. Link do spotkania na Google Meet:

Ćwiczenia wykopaliskowe na Wydziale Archeologii UW
Wtorek, 19 marca · 18:00–19:00
Strefa czasowa: Europe/Warsaw
Informacje dla uczestników rozmowy w Google Meet
Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/zff-oohv-kqa

Ważne! Proszę logować się za pomocą konta studenckiego (w domenie @student.uw.edu.pl). Osoby logujące się za pomocą innych kont nie będą wpuszczane/będą usuwane ze spotkania.