Studenci poszukiwani do badań

Szanowni Państwo,
dr hab. Dobrochna Zielińska oraz dr Tomasz Michalik (CAŚ UW) poszukują studentów archeologii do badania dotyczącego postrzegania średniowiecznych malowideł. Badanie odbywa się w Muzeum Narodowym w Warszawie i polega na dokonaniu analizy wybranych dzieł sztuki.

Podczas analizy uczestnikom zakładany jest eye-tracker (urządzenie przypominające okulary), które pozwala mierzyć na jakie elementy malowidła dana osoba zwróciła uwagę podczas analizy. Badanie trwa około 45 minut i będzie prowadzone w tym (28.02.2023-03.03.2023) oraz najbliższym tygodniu (07.03.2023 -10.03.2023), a następnie na przełomie maja/czerwca 2023. Dzięki temu badaniu chcemy zrozumieć jak osoby o różnym poziomie wiedzy czytają malowidła oraz w jaki sposób edukacja archeologiczna może usprawnić ten proces. Badanie jest anonimizowane i nie ma wpływu na Państwa oceny ze studiów.
Do badań poszukiwani są studenci 2-3 roku studiów licencjackich oraz studenci studiów magisterskich, którzy nigdy nie uczestniczyli w zajęciach z “Ikonografii w warsztacie archeologa” oraz nie mają doświadczenia w analizie sztuk wizualnych, a także nie studiowały innych kierunków związanych z analizą dzieł malarskich (np. historii sztuki czy konserwacji).
Szczegółowe informacje o badaniu znajdują się w załączniku. Osoby chętne do wzięcia udziału w badaniu proszone są o zgłoszenia na adres: t.michalik@uw.edu.pl.
Bardzo liczymy na Państwa zgłoszenia.
Pozdrawiam,

dr Tomasz Michalik
Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej,
Uniwersytetu Warszawskiego
Polish Centre of Mediterranean Archaeology,
University of Warsaw